KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114089
nr 1411 4089
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Oljemålning, Hamn. Signerad, daterad -86. Olja på duk, 40x52, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 18:01:02
10/8 12:33:22
Tore Wideryd
Läs mer om Tore Wideryd